• 1400/04/28 - 10:20
  • تعداد بازدید : 11
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

نظارت بهداشتی دامپزشکی بر ذبح دام در روز عید قربان

رئیس شبکه دامپزشکی خوسف گفت: به مناسبت عید سعید قربان اکیپ های ثابت و سیار بازدیدهای قبل و بعد از کشتار دام را انجام می دهند.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی خوسف دکتر شریفی رییس شبکه  اظهار کرد: به مناسبت عید سعید قربان، بازدیدهای قبل و بعد از کشتار دام توسط اکیپ های ثابت و سیار دامپزشکی انجام می شود،  از چند روز قبل عید تا روز عید قربان اکیپ های ثابت و سیار بازرسی لازم برای سلامت دام ها را انجام می دهند و در روز عید قربان نیز اگر دامی بیمار باشد مورد بررسی قرار می گیرد.

 

وی با اشاره به ویژگی های یک دام سالم افزود: دام سالم ظاهر عمومی خوبی دارد تحرکش خوب است، ترشحات از بینی ندارد و تنفس راحتی دارد.

وی تاکید کرد : گوشت باید 24 ساعت دوره پیش سرد را طی کند و در دمای یخچال نگه داری شود و از آنجاییکه جگر بیشتر در معرض آلودگی است در روز عید نیزباید جگر پس از نگه داری در یخچال و سپس مصرف شود و در صورت استفاده سریع، باید کاملا مغز پخت کامل شود و از مصرف نیم پز به شدت خودداری کنند.

شریفی تصریح کرد: علایم تب کریمه کنگو بسیار شبیه به انفولانزای ساده است بعد از چند روز خونریزی جلدی از بدن  آغاز می شود و کسی که سابقه ذبح دارد در صورت مشاهده این علایم به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان ها,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 275712
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید