چاپ
ارسال به دوست

نظارت مستمر کارشناسان دامپزشکی از کارخانه خوراک دام و طیور

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی استان از نظارت مستمر کارشناسان دامپزشکی از کارخانه خوراک دام و طیور خبر داد.

    به گزارش روبط عمومی اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی دکتر ملکی رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی استان گفت :  در استان خراسان جنوبی تعداد 15 کارخانه خوراک دام و طیور وجود دارد که تمامی این واحدها تحت نظارت مسئولین فنی بهداشتی فعالیت می نمایند .

وی گفت: دو واحد واجد کد IR  می باشد، و  کارشناسان دامپزشکی در سطح استان با بازدیدهای مستمر ، نمونه گیری ادواری از محصولات تولیدی و انجام آزمایشات میکروبی و  قارچی بر روند تولید خوراک تولیدی این کارخانجات نظارت دارند.

     ملکی گفت : در سال 98 برنامه پایش مایکوتوکسین ها و فلزات سنگین (سرب، کادمیم، جیوه و آرسنیک) در این کارخانجات بر روی محصولات تولیدی صورت گرفته است.

      رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی استان گفت : در سال گذشته پروانه ساخت بیش  از 83 محصول تولیدی در این واحدها صادر یا تمدید شده است.

   وی در پایان گفت :   در راستای پیشگیری از گسترش بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، فعال سازی حوضچه و داکت ضدعفونی در ورودی واحدها و مبارزه با جوندگان و پرندگان و برگزاری کلاس های آموزشی جهت پرسنل این واحدها انجام گرفته است.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٣٣١٧/
  • ٠٩:٢٥ - سه شنبه ١٠ تير ١٣٩٩/
  • تعداد بازدید: 22