چاپ
ارسال به دوست

در دیدار مدیر کل دامپزشکی استان با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس مطرح شد:

سلامت مردم خط قرمز دامپزشکی استان است

مدیر کل دامپزشکی استان ظهر دیروز با معاون استاندار و فرماندارویژه شهرستان طبس دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی  اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی  دکتر اصغرزاده  مدیر کل دامپزشکی استان گفت : اقدامات دامپزشکی در حوزه پیشگیری ورصد بیماریهای دامی باعث افزایش 25 درصدی تولیدات در حوزه دامی استان می گردد.

اصغرزاده افزود: از1709بیماری شناخته شده در انسان بیش از 832 مورد بیماری مشترک بین انسان ودام وجود دارد که تعدادی از این بیمارها مانند تب کریمه کنگو و هاری در صورت عدم پیشگیری و کنترل در دام توسط دامپزشکی ، بی شک سبب مرگ در انسان خواهد شد که خسارت جبران ناپذیری به جامعه انسانی وارد خواهد کرد.

وی در ادامه ضمن تقدیر از مهندس فلاحی درخصوص حمایتهای همه جانبه از دامپزشکی شهرستان طبس افزود :از فرمانداری شهرستان انتظارمی رود ، کما فی سابق در حوزه اعتبارات نگاه شایسته ای به دامپزشکی شهرستان داشته باشند .

فلاحی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس نیز در این دیدار ضمن تشکر از مدیر کل دامپزشکی استان به جهت حضور در شهرستان  افزود: باتوجه به کاهش سرانه بودجه شهرستان در سال 99 این اطمینان را با شناختی که از کارکنان دامپزشکی شهرستان دارم و باتوجه به نقش پیشگیرانه دامپزشکی در حوزه سلامت مردم به شما می دهم در حد توان در توزیع اعتبارات در شهرستان دامپزشکی را در اولویت قرار دهم .

 


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٣٢٨٢/
  • ٠٩:٣٥ - دوشنبه ٩ تير ١٣٩٩/
  • تعداد بازدید: 37
کلید واژه ها