راهبرد مشارکت مصوب سازمان دامپزشكي كشور

 

سازمان دامپزشكي كشور در راستاي انجام ماموريت سازماني خود تلاش مي كند با برنامه محوري، نگاه سيستمي و توان كارشناسي و فني، خدمات باكيفيتي را به طرز شايسته و در چارچوب وظايف قانوني خود به مخاطبين ارائه نمايد و با اجرای مفاد ماده "9" تصویب‌نامه شماره 112128 مورخ 1395/12/28 شورای عالی اداری موضوع حقوق شهروندی در نظام اداری با عنوان «حق اظهارنظر آزاد و ارائه پیشنهاد در مورد تصمیمات و فرآیندهای اداری» راهبردهای مشارکت شهروندان در تصمیمات و فرآیندهای اداری سازمان را به شرح ذیل فراهم نمايد.

 

·      حتی المقدور پیش نویس کلیه مقررات و لوایح خود را اعم از آیین‌نامه ها، دستورالعمل ­ها و ضوابط اجرایی را به مدت یک هفته از طریق درگاه الکترونیک سازمان در معرض اظهارنظر ذينفعان، جوامع عمومی و تخصصی قرار داده و پس از دریافت نظرات و انتقادات نسبت به بررسی، اصلاح و سپس تصویب و ابلاغ اقدام نمايد.

 

·      پایگاه اطلاع ­رسانی سازمان به نشانی www.ivo.ir، پست الکترونیکی به آدرس info@ivo.ir ، تلفن ارتباط مردمي 1512و دیگر كانال هاي ارتباطی، بستر تعاملی لازم جهت دریافت نظرات، پيشنهادات، انتقادات و شكايات شهروندان فراهم شده و این نظرات توسط حوزه ریاست، بازرسي و شكايات، روابط عمومی و ساير بخش هاي مربوطه مورد بررسی و پيگيري قرار می گیرد.

 

·      واحدهای ارائه دهنده خدمات مکلفند پس از دریافت پيشنهادات يا شکایات در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به ارسال پاسخ اقدام نموده و پاسخ را به شهروند موردنظر منعکس نمايند. در مجموع روند رسیدگی و پاسخگویی به شکایات نباید بیش از 10 روز کاری به طول بیانجامد. (سامانه پاسخگويي و رسيدگي به شكايات، سامانه انتشار و دسترسي آزاد به اطلاعات)

 

·      عموم شهروندان امکان مشاهده، اظهارنظر و پيگيري خدمات سازمان دامپزشكي كشور را از طریق تارنما، سامانه هاي الکترونیکی و سامانه خدمات سازمان اداري و استخدامي كشور را خواهند داشت.

 

·      شهروندان محترم می‌توانند علاوه بر بسترهاي الكترونيكي از طریق شماره تلفن‌های 3-02188953400سازمان مركزي و شماره­هاي تماس ادارات كل دامپزشكي استانها و يا از طريق  شماره1512، هرگونه اظهارنظر، انتقاد و یا پیشنهاد خود را اعلام و پيگيري نمایند.

 

·      سازمان دامپزشکی کشور بر خود لازم می داند همواره نظرات، پیشنهادات و انتقادات و شكايات آحاد مردم بویژه نخبگان، متخصصین، صاحب نظران، ذينفعان، مدیران و کارشناسان را گردآوری و راهکارهای افزایش کیفیت خدمات را تدوین و بروزرساني نماید.

                                                                                            دكتر عليرضا رفيعي پور،

                                                                                             رييس سازمان دامپزشكي كشور

 


لینک کوتاه