• 1401/06/24 - 13:06
  • تعداد بازدید : 309
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه

اهمیت بیماری هاری در غیر قابل درمان و کشنده بودن آن در انسان است

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بشرویه گفت: هاری یک بیماری ویروسی بسیار خطرناک مشترک بین انسان و دام بوده و اهمیت این بیماری در غیرقابل درمان و کشنده بودن در انسان ودام است واز ابتدای سال بیش از 500قلاده سگ نگهبان وگله علیه این بیماری واکسینه گردیده است .

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان بشرویه دکتر  سید حمید عبدی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان گفت :  بیماری هاری یک بیماری ویروسی بسیار خطرناک مشترک بین انسان و دام بوده و اهمیت این بیماری در غیرقابل درمان و کشنده بودن آن است 

وی گفت: واکسیناسیون سگ گله و نگهبان علیه این بیماری به صورت رایگان توسط اکیپ های عملیاتی این شبکه انجام می گردد و از ابتدای سال بیش از 500قلاده سگ علیه این بیماری کشنده واکسینه گردیده است .

سید حمید عبدی ، تصریح کرد: با توجه به غیرقابل درمان بودن این بیماری، پیشگیری از ورود بیماری هاری به جمعیت دام های اهلی و جامعه انسانی بسیار مهم و حساس است.

وی افزود: واکسیناسیون سگ های صاحبدار شامل سگهای گله و نگهبان ، فرهنگ سازی، ارایه آموزش های لازم به منظور شناخت بیماری و نحوه کنترل و پیشگیری از آن، مهم ترین اقدامات پیشگیرانه اداره کل دامپزشکی استان در راستای مبارزه با این بیماری مهلک است.

  • گروه خبری : اخبار شبکه دامپزشکی بشرویه,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 290505
کلمات کلیدی
dabir مهدی محمدزاده

dabir مهدی محمدزاده

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه