• 1401/06/28 - 12:17
  • تعداد بازدید : 37
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

اجرای طرح واکسیناسیون طیور بومی در برابر بیماری نیوکاسل در شهرستان فردوس

رئیس شبکه دامپزشکی فردوس از اجرای طرح واکسیناسیون طیور بومی با واکسن نیوکاسل مقاوم ‌به‌ گرما در روستاها و مناطق عشایری این شهرستان خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی فردوس دکتر جواد اسماعیلی، از اجرای طرح واکسیناسیون طیور بومی با واکسن نیوکاسل مقاوم ‌به ‌گرما در روستاهای این شهرستان  و مناطق عشایری خبر داد.

وی اظهار داشت: در این طرح بیش از 25 هزار قطعه طیور بومی روستا و مناطق عشایری شهرستان تحت پوشش واکسن نیوکاسل آشامیدنی قرار می‌گیرند.

اسماعیلی افزود: اجرای این طرح در راستای پیشگیری و کنترل بیماری نیوکاسل طیور بومی و ایجاد سطح مؤثر ایمنی از بیماری مذکور بشمار می‌رود و با انجام هماهنگی‌های لازم در نقاط هدف مشخص‌شده اجرا می‌شود.

رئیس شبکه دامپزشکی فردوس تصریح کرد: به‌منظور بهینه‌سازی اجرای فرآیند طرح ، مساعدت، همکاری و همراهی دهیاران و شوراهای اسلامی و مردم روستاهای هدف در زمینه اطلاع‌رسانی صحیح و به‌موقع مواردی که توسط اداره دامپزشکی به دهیاران اعلام می‌شود، به روستاییان، ضروری و لازم است.

وی در پایان یادآور شد: این طرح به‌صورت رایگان و با استفاده از توان بخش دولتی دامپزشکی اجرا و عملیات انجام‌شده در سامانه پایش و مراقبت بیماری‌های طیور کشور (GIS) ثبت می‌شود.

  • گروه خبری : اخبار شبکه دامپزشکی فردوس,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 290594
کلمات کلیدی
dabir مهدی محمدزاده

dabir مهدی محمدزاده

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه