• 1401/06/31 - 10:59
  • تعداد بازدید : 29
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

واکسیناسیون 382 قلاده سگ در پناهگاه حیوانات بلاصاحب بیرجند

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان بیرجند،382 قلاده سگ در پناهگاه حیوانات بلاصاحب بیرجند  علیه بیماری هاری بصورت رایگان واکسینه شدند.

دکتر حسن علیزاده رئیس شبکه دامپزشکی بیرجند ضمن تاکید بر مبارزه با بیماری هاری در مناطق شهری، روستایی، حاشیه مناطق حیات وحش و مراکز نگهداری سگهای بلاصاحب گفت: کنترل و پیشگیری از بیماریهای مشترک به ویژه هاری از وظایف سازمان دامپزشکی بوده و واکسیناسیون، یکی از مهمترین راههای مبارزه با این بیماری ها می باشد. در همین راستا دامپزشکی بیرجند اقدام به واکسیناسیون سگهای صاحب دار و سگهای جمع آوری شده در مراکز نگهداری بلاصاحب شهرداری و انجمن های حمایت از حیوانات بلاصاحب علیه بیماری هاری نموده که  382 قلاده سگ بلاصاحب در مراکز نگهداری حیوانات بلاصاحب واکسینه شده اند.

علیزاده در پایان گفت: بیماری هاری بیماری ویروسی و یکی از مهمترین بیماری­های مشترک بین انسان و حیوان است که پستانداران به آن مبتلا شوندکه سگ­های بدون صاحب از مهمترین دلایل گزش انسان­ها در کشور ما می­باشد. لذا برای کنترل بیماری باید این سگها واکسینه شوند و نظارت و واکسیناسیون سگهای پناهگاه نگهداری حیوانات بلاصاحب در دستور کار شبکه دامپزشکی قرار دارد .

  • گروه خبری : اخبار شبکه دامپزشکی بیرجند,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 290672
کلمات کلیدی
dabir مهدی محمدزاده

dabir مهدی محمدزاده

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه