• 1401/06/31 - 11:02
  • تعداد بازدید : 28
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

نظارت بهداشتی دامپزشکی بر استحصال بیش از 260 هزار کیلوگرم گوشت در کشتارگاه صنعتی شهرستان خوسف

شریفی گفت: در پنج ماهه نخست سال جاری در کشتارگاه صنعتی دام شهرستان خوسف 8 هزار و 700 راس دام سبک و سنگین تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی کشتار گردید.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان خوسف، دکتر وحید شریفی در این خصوص اظهار داشت: کشتارگاه صنعتی دام شهرستان خوسف یکی از بزرگترین کشتارگاه های فعال صنعتی دام شرق کشور با ظرفیت 1000 راس دام سبک و 100 راس دام سنگین و ظرفیت سردخانه های به مقدار 3500 تن می باشد

وی گفت: کشتارگاه‌ دام یکی از واحدهای مهم تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی است و درخصوص بسیاری از بیماری‌های دام مانند بیماری‌های انگلی و واگیردار که فاقد علائم بالینی است از طریق بازرسین دامپزشکی مستقر در کشتارگاه، بررسی لازم انجام می گیرد و در صورت شناسایی بیماری، لاشه‌های آلوده از چرخه مصرف انسانی خارج می شود.

شریفی با بیان اینکه بازرسی ‌های بهداشتی و نظارتی در کشتارگاه‌ در حال انجام است تصریح کرد: در پنج ماهه نخست سال جاری در کشتارگاه‌ دام بیش از 8 هزار رأس دام سبک و سنگین تحت نظارت های کارشناسان بهداشتی دامپزشکی کشتار گردیده است. که قریب به 270 هزار کیلوگرم گوشت سالم از این کشتارگاه استحصال گردیده است.

وی در پایان گفت: مردم از خرید هر نوع گوشت قرمز که فاقد مهر دامپزشکی و برچسب نشانه گذاری است جدا خودداری نمایند.

  • گروه خبری : اخبار شبکه دامپزشکی خوسف,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 290673
کلمات کلیدی
dabir مهدی محمدزاده

dabir مهدی محمدزاده

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه