• 1401/06/23 - 12:53
  • تعداد بازدید : 44
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

ضبط بیش از 45 نوع داروی دامی تاریخ گذشته و فاقد مجوز دامی در استان خراسان جنوبی

رئیس اداره تشخیص و درمان اداره‌ کل دامپزشکی استان خراسان جنوبی از کشف و جمع‌آوری بیش از 45قلم داروی تاریخ گذشته و فاقد مجوز دامی از ابتدای سال جاری در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خراسان جنوبی دکتر صباغ زاده  رئیس اداره تشخیص و درمان دامپزشکی استان با اشاره به اهمیت نظارت دائم بر فعالیت داروخانه‌های دامپزشکی، تصریح کرد: از آنجا که رعایت نکردن موازین علمی، فنی و بهداشتی در عرضه و مصرف داروهای دامی می‌تواند ضررهای جدی بر امر سلامت جامعه و اقتصاد کشور وارد کند، همه داروخانه‌های دامپزشکی استان خراسان جنوبی تحت نظارت مستمر اداره‌کل دامپزشکی استان خراسان جنوبی  قرار دارند.

وی افزود : نظارت بر تهیه، توزیع و مصرف انواع داروها، واکسن ها و سموم مورد استفاده در دام و طیور از مهمترین وظایف دامپزشکی است که به طور مستمر توسط کارشناسان اداره تشخیص و درمان استان انجام می پذیرد.
صباغ زاده در ادامه با تاکید بر این نکته که برخی از افراد فرصت طلب و سودجو ، اقدام به فروش و عرضه برخی از داروهای دامی با قیمت پایین می نمایند بیان داشت :  بخش اعظمی از این داروها قاچاق و تقلبی بوده و خارج از شبکه مجاز وارد کشور شده است . اینگونه داروها در بسیاری از موارد عوارض پس از مصرف دارند که لازم است دامداران و مرغداران نسبت به  این موضوع توجه جدی نمایند

وی به کلیه دامداران و مرغداران استان توصیه نمود انواع داروهای دامپزشکی، مواد بیولوژیک، واکسن، سموم و مواد ضد عفونی کننده را فقط با تجویز دامپزشکان و از داروخانه ها و مراکز مجاز دامپزشکی تهیه نموده و در موقع خرید به تاریخ تولید، تاریخ انقضاء و پروانه بهره برداری و مجوز صادره از دامپزشکی توجه نمایند.

صباغ زاده افزود: نظارت بر عملکرد شرکتهای پخش دارو و واکسن و همچنین داروخانه های سطح استان به صورت مستمر در حال انجام میباشد.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 290462
کلمات کلیدی
dabir مهدی محمدزاده

dabir مهدی محمدزاده

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه