• 1398/12/22 - 07:47
  • تعداد بازدید : 392
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

توصیه‌های خرید ماهی قرمز نوروز/ امکان انتقال مکانیکی ویروس کرونا از طریق آب و سطح بدن ماهی

رئیس شبکه دامپزشکی درمیان : ویروس کرونای عامل بیماری کووید 19 در ماهیان بیماری‌زا نبوده ، اما احتمال انتقال مکانیکی ویروس از طریق آب و سطح بدن ماهی بایدجدی گرفته شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان درمیان مهدی عارفی نیا رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان با اعلام این مطلب گفت : اگرچه تا امروز هیچ گزارشی مبنی بر اینکه ویروس کرونا در ماهیان بیماری‌زا بوده، وجود ندارد ، اما در برخورد با ماهی نیز مانند هر کالای که از بیرون به داخل خانه منتقل می‌شود باید نکات بهداشتی را رعایت کرد چراکه امکان انتقال مکانیکی کرونا از طریق آب و سطح بدن ماهی وجود دارد.

عارفی نیا اقدامات لازم برای کاهش خطر را اینگونه توضیح داد: در صورت تماس با ماهی و یا آب حمل و نگهداری آن، بلافاصله نسبت به شستشوی دست‌ها با آب و صابون و یا استفاده از ضدعفونی‌کننده‌های مناسب اقدام شود و در هنگام خرید از تماس مستقیم و حفاظت نشده با ماهی و آب حمل آن پرهیز شود.

رئیس شبکه دامپزشکی درمیان خاطر نشان کرد : لازم است ماهی قرمز از مراکز عرضه مجاز تهیه و از خرید ماهی از دست فروشان خودداری کنید

وی در پایان  به شهروندان توصیه کرد:  ماهی قرمز از دسترس کودکان و سایر افراد دور نگه داشته شود تا امکان تماس به حداقل برسد و همچنین به هیچ عنوان ماهی را در رودخانه ها و یا نهرها رها نکنید.

  • گروه خبری : اخبار مهم,اخبار شبکه دامپزشکی درمیان,آرشیو اطلاعیه ها
  • کد خبر : 250255
کلمات کلیدی