• 1401/06/27 - 12:42
  • تعداد بازدید : 31
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

ابتلا به بیماری هاری سبب مرگ حتمی می شود

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان درمیان ،بیماری هاری یک بیماری ویروسی بسیار خطرناک با تمایل به درگیر ساختن سیستم عصبی مرکزی می باشد . در فرم های خاموش و خشمگین می تواند انسان و حیوانات را درگیر نموده و از طریق گزش و حمله حیوانات وحشی بیمار به انسان منتقل می گردد. در این راستا نقش سگ های ولگرد در مناطق روستایی در انتقال بیماری بسیار پررنگ بوده و افزایش جمعیت آنها مساوی با افزایش خطر ابتلا به بیماری هاری می باشد.

دکتر ذوالفقاری سرپرست شبکه دامپزشکی درمیان : این حساسیت در سگ های صاحبدار به دلیل امکان انجام عملیات واکسیناسیون، مطرح نبوده و واکسیناسیون علیه بیماری هاری در این  جمعیت بصورت روزانه توسط شبکه دامپزشکی انجام می پذیرد.

  جمعیت سگ های ولگرد بایستی توسط نهاد ها و ارگان های مربوطه کنترل شده تا شاهد ایجاد گزش و خطر ابتلا به بیماری در جوامع انسانی نباشیم.

 در سطح شهرستان درمیان در ماه اخیر تعداد سه مورد گزیدگی توسط سگ های بلاصاحب در جمعیت انسانی  ودامی گزارش گردیده که موجب ایجاد نگرانی در افزایش احتمال ابتلا به بیماری را به دنبال دارد.

شبکه دامپزشکی دراین خصوص با همکاری شبکه بهداشت، به برگزاری کلاس های آموزشی  ،واکسیناسیون دامهای درراستای پیشگیری بیماری اقدام نموده است.

  • گروه خبری : اخبار شبکه دامپزشکی درمیان
  • کد خبر : 290560
کلمات کلیدی
dabir مهدی محمدزاده

dabir مهدی محمدزاده

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه