• 1400/02/18 - 08:51
  • تعداد بازدید : 37
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

31واحد مرغداری در خوسف بعد از مهار بحران آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان جوجه ریزی نمودند

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان خوسف : پس از بحران آنفولانزا فوق حاد پرندگان ۳۱ واحد مرغداری در شهرستان خوسف به چرخه تولید بازگشتند و جوجه ریزی کردند.

به گزارش روابط‌عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان خوسف، دکتر شریفی رئیس شبکه دامپزشکی خوسف  با بیان این مطلب اظهار داشت: زمستان سال گذشته بروز بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در واحدهای تولیدی شهرستان باعث خسارات فراوان اقتصادی به واحدهای درگیر، کاهش تولید و همچنین مشکلاتی در تامین تخم مرغ شد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان خوسف بیان کرد: با تلاش شبانه‌روزی همکاران و ناظران بهداشتی، بیماری در این واحدها مهار شد.

شریفی با اشاره به اینکه در این راستا در شهرستان خوسف ۳۱ واحد مرغداری بعد از مهار بحران آنفلوانزای فوق حاد از اسفند ماه شروع به جوجه ریزی نمودند تصریح کرد: از اسفندماه سال گذشته تاکنون ۷۵۶ هزار و ۵۰ قطعه جوجه ریزی در این ۳۱ واحد مرغداری در شهرستان خوسف صورت گرفته است.

وی از وجود ۶۸ واحد مرغ گوشتی در شهرستان خوسف خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به لزوم صیانت از سرمایه دامی و طیور استان جوجه‌ریزی در تمامی واحدهای گوشتی از این پس با رعایت کلیه شرایط بهداشتی فارم و عقد قرارداد با مسوول بهداشتی و انجام ممیزی های دقیق توسط کمیته ممیزی استان در فارم های مرغ تخمگذار و داشتن بیمه نامه جوجه ریزی انجام می‌شود و مرغداری‌های تخمگذار علاوه بر آن باید از واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان هم استفاده کنند.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان ها,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 273693
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید