• 1400/02/18 - 08:33
  • تعداد بازدید : 32
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

پیگیری رفع نواقص بهداشتی کشتارگاه در راستای حفظ سلامت عموم مردم

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بشرویه گفت: پیگیری های متعددی از جانب شبکه دامپزشکی جهت ارتقاءسطح بهداشتی کشتارگاه به جهت استحصال گوشت بهداشتی با مکاتبات متعدد با فرمانداری ،شبکه بهداشت ودرمان ،مطرح و موضوع در کارگروه اجتماعی و بازدید دادستان از کشتارگاه سنتی شهربشرویه انجام گردیده است .

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان بشرویه دکتر سید حمید عبدی  رئیس شبکه  دامپزشکی شهرستان گفت : بشرویه دارای یک کشتارگاه سنتی است که نزدیک به سه دهه می باشد هیچ گونه افزایش بنای ساختمانی نداشته است .

وی گفت: آشنایی شهروندان با مخاطرات تهیه گوشت سبد خانوار از مراکز غیر رسمی که ماحصل آموزش های مجموعه دامپزشکی ،جهاد کشاورزی وشبکه بهداشت ودرمان است منجر به تغییر الگوی مصرف شهروندان گردیده است وگوشت مورد نیاز خود رااز فروشگاههایی که تحت نظر دامپزشکی اقدام به کشتار دام در کشتارگاه می نمایند تهیه می نمایند.

عبدی گفت: در حال حاضرماهیانه بالغ بر 150راس دام سبک ،40راس دام سنگین و ده قطعه شتر مرغ تحت نظر کارشناسان این شبکه کشتار می گردد که بعد از گذراندن دوره پیش سرد ومعاینه وبازرسی قبل وبعد از کشتار در صورت محرز گردیدن سلامت لاشه با نصب لیبل تاریخ تولید ومصرف روانه بازار مصرف در سطح شهرستان می گردد.

وی گفت: کشتارگاه شهرداری دارای معضلات بهداشتی متعدد از جمله کمبود فضای کشتارگاه ،مستعمل بودن ادوات کشتارگاه ،محدود بودن خط کشتار ومشکلاتی در زمینه دفع ضایعات حاصل از کشتار می باشد که مکاتبات متعددی در یک سال گذشته با دستگاههای متولی در این حوزه انجام گردید وبعد از بازدید دادستان دستور به رفع مشکلات بهداشتی ظرف مدت مشخص به شهرداری ابلاغ گردید.

وی از شهروندان در خواست نمود از کشتار دام خارج از محیط کشتارگاه اجتناب نمایند وگوشت مورد نیاز خود را از مراکز تحت نظر این شبکه تهیه نمایند .

  • گروه خبری : اخبار شهرستان ها,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 273686
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید