• 1400/04/28 - 10:28
  • تعداد بازدید : 7
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

نظارت رایگان پنج اکیپ دامپزشکی در نهبندان بر ذبح دام های قربانی

در راستای حفظ سلامت همشهریان و تامین بهداشت عمومی جامعه کارشناسان دامپزشکی نهبندان آماده بازرسی بهداشتی دام ها در روز عید قربان هستند.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی نهبندان، محسن آهنی سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان از آمادگی کامل اکیپ های دامپزشکی جهت نظارت شرعی و بهداشتی بر دام‌های قربانی شهروندان در روز عید قربان خبر داد و اظهار داشت: امسال 5 اکیپ ثابت و سیار و 9 بازرس بهداشت گوشت و ناظر ذبح شرعی به‌ صورت رایگان بر ذبح دام‌های قربانی نظارت می‌کنند.

وی ادامه داد: بسیاری از بیماری ‌های مشترک بین انسان و دام مانند تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در دام بدون نشانه است اما در اثر تماس انسان با دام بیمار، بیماری به انسان منتقل می ‌شود.
سرپرست شبکه دامپزشکی نهبندان با اشاره به این نکته که با ذبح دام قربانی در کشتارگاه ، سلامتی و بهداشت را به خود و خانواده و هموطنان هدیه می نمایید، یادآور شد: کشتارگاه  دام شهرستان با رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغی سازمان دامپزشکی کشور، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی کرونا در روز عید قربان آمادگی لازم به منظور کشتار دام قربانی و تحویل لاشه استحصالی به متقاضیان را دارد.

آهنی توصیه کرد: به منظور پیشگیری از ابتلا به بیماری های قابل انتقال از دام به انسان از جمله تب خونریزی دهنده کریمه کنگو و بروسلوز، گوشت دام قربانی 24 ساعت و آلایش خوراکی دام (دل، جگر و قلوه) 48 ساعت در دمای یخچال (صفر تا چهار درجه سانتیگراد) نگهداری و سپس اقدام به توزیع و مصرف آن شود.

وی یادآور شد: با توجه به شیوع بیماری کرونا به همشهریان تاکید کرد که در هنگام خرید دام پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و به همراه خود عینک، دستکش و ماسک داشته باشند.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان ها,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 275713
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید