• 1401/11/04 - 10:32
  • تعداد بازدید : 37
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

فروکش کردن تب بیماری هاری در شهرستان درمیان

سرپرست شبکه دامپزشکی درمیان : با تلاش مستمر پرسنل شبکه دامپزشکی درمیان، خوشبختانه مورد جدیدی از بیماری هاری در شهرستان درمیان رویت نگردید.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی درمیان دکتر ذوالفقاری سرپرست شبکه با بیان این خبر گفت : پس از ابتلای چندین  رأس دام ( گوسفند و الاغ ) در شهرستان درمیان، با تلاش و جدیدت پرسنل این شبکه در مبارزه با بیماری هاری ، خوشبختانه مورد جدیدی ازاین بیماری مشاهده نگردید.

وی تصریح کرد : پس از مطلع شدن دامی  با علائم مشکوک به هاری کارشناسان این شبکه سریعا به محل مراجعه نمودند و از دام مبتلا که تلف شده بود نمونه برداری صورت پذیرفت و نمونه های جهت انجام آزمایشات تشخیصی به استان و سپس به استان آذربایجان شرقی ( تبریز) ارسال گردید.

ذوالفقاری ادامه داد : پس از تایید موارد ارسالی، تمامی سگ های صاحبدار روستاهای مجاور مکان درگیر علیه بیماری هاری ایمن سازی شدند.

سرپرست شبکه دامپزشکی درمیان با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 740 قلاده سگ علیه بیماری هاری  با عملکرد 103 درصدی واکسینه شدند؛ یادآور شد : شهروندان بیماری هاری را جدی بگیرند و در صورت مشاهده علائمی نظیر  تغییر رفتارناگهانی در دام ، پرخاشگری و گازگرفتگی ، ریزش غیر طبیعی بزاق و در نهایت مرگ دام ، سریعا مراتب را جهت بررسی دقیق به شبکه دامپزشکی اطلاع رسانی نمایند.

  • گروه خبری : اخبار شبکه دامپزشکی درمیان,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 296574
کلمات کلیدی
dabir مهدی محمدزاده

dabir مهدی محمدزاده

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه