• 1401/11/03 - 10:22
  • تعداد بازدید : 93
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

شناسایی قصاب متخلف و جاعل مهر دامپزشکی در بیرجند

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان بیرجند دکتر حسن علیزاده رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان از شناسایی قصاب متخلف که اقدام به کشتار غیر مجاز دام وجعل مهر دامپزشکی نموده بود خبر داد.

علیزاده اظهار داشت:در راستای انجام نظارتهای مستمر بهداشتی بر مراکز عرضه شهرستان اکیپ نظارت شبکه در بازدید از یک واحد قصابی موفق به کشف یک لاشه گوسفندی که به صورت غیر مجاز و خارج از چرخه نظارت دامپزشکی کشتار و با مهر جعلی دامپزشکی نیز ممهور شده بود گردید که پس از تکمیل پرونده قصاب متخلف به مرجع قضایی معرفی گردید.

علیزاده بیان کرد:کشتار غیر مجاز و خارج از کشتارگاه معمولا در دام های بیمار و ناسالم و در محل هایی بدون داشتن شرایط بهداشتی لازم انجام می گردد که مخاطرات بهداشتی فراوانی از جمله ابتلا به بیماریهای مشترک بین انسان و دام مانند تب کریمه کنگو و تب مالت را برای مصرف کننده در پی خواهد داشت.

وی ادامه داد:در کشتارگاه دام قبل ازکشتارو بعد کشتار توسط مسئول بهداشتی مستقر در کشتارگاه مورد بازرسی بهداشتی قرار می گیرد و پس از حذف آلایش ولاشه های آلوده و بیمار توسط بازرس دامپزشکی لاشه های سالم با نصب برچسب و مهر دامپزشکی و طی دوره پیش سرد در کشتارگاه با رعایت زنجیره سرد در مراکز و قصابی ها توزیع می گردد.

علیزاده در پایان ازهمشهریان درخواست نمود کلیه فرآورده های دامی مورد نیاز خود را از مراکز مجاز و مورد تایید دامپزشکی تهیه نمایند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی مراتب را در اسرع وقت به شبکه دامپزشکی شهرستان اطلاع دهند.

  • گروه خبری : اخبار شبکه دامپزشکی بیرجند,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 296531
کلمات کلیدی
dabir مهدی محمدزاده

dabir مهدی محمدزاده

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه