• 1401/11/04 - 10:52
  • تعداد بازدید : 33
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس اداره طیور دامپزشکی استان عنوان کرد:

خراسان جنوبی در رده سیزدهم تولید گوشت در کشور است

میزان جوجه ریزی طیور گوشتی از ابتدای سال 1401 تا کنون 22446700 قطعه در بیش از 1300 واحد صنعتی بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خراسان جنوبی دکتر زهره زنگویی مطلق رئیس اداره طیور دامپزشکی استان گفت : امروزه یکی از معیارهای پیشرفت جوامع ، نحوه تغذیه پروتئین توسط افراد جامعه و نحوه تأمین آن است بطوریکه صنعت طیور نقش بسزایی در این مورد داشته و پروتئینی ارزان قیمت و با کیفیت را در اختیار افراد جامعه قرار داده و زمینه اشتغال و سرمایه گذاری را برای افراد بسیاری فراهم آورده است.

وی گفت: طی سالیان اخیر کشور ما به جمع ده کشور پیشرو در تولید گوشت در جهان پیوسته است و صنعت طیور دومین صنعت مهم کشور بعد از نفت می باشد.

زنگویی مطلق افزود: استان خراسان جنوبی با داشتن بیش از یک هزار انواع واحدهای پرورش طیور و تعداد 806 واحد گوشتی در رتبه سیزدهم تولید گوشت طیور در کشور قرار دارد.

رئیس اداره طیور دامپزشکی استان ادامه داد:  با وجود مشکلات پیش روی این صنعت، تولیدکنندگان تلاش بسیار در جهت تداوم تولید و بقای این صنعت داشته اند بنحویکه پاسخگوی نیاز استان بوده ونیز حتی مازاد تولید را به خارج از استان صادر نموده اند. میزان جوجه ریزی طیور گوشتی از ابتدای سال 1401 تا کنون 22446700 قطعه در بیش از 1300 واحد صنعتی بوده است.

وی افزود: رعایت اصول امنیت زیستی، اصول بهداشتی و قرنطینه ای ، اصلاح ساختار بهداشتی و واکسیناسیون مناسب نقش تعیین کننده ای در پیشگیری، کنترل و مبارزه با بیماری ها دارد.

زنگویی مطلق در پایان گفت:  با این هدف، کلیه واحدهای طیور استان تحت نظارت دامپزشکی فعالیت می نمایند. در طول سال 1401 میزان 150545361 دز واکسن در واحدهای طیور استان استفاده شده است و  با فعالیتهای مستمر دامپزشکی، تعداد 1077 مورد پایش و مراقبت از واحدهای طیور صورت گرفته است.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 296575
کلمات کلیدی
dabir مهدی محمدزاده

dabir مهدی محمدزاده

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه