• 1401/05/11 - 08:03
  • تعداد بازدید : 39
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه

حذف و معدوم سازی کانون آلوده به نیوکاسل

یک واحد مرغداری بابیش از 13 هزار قطعه جوجه گوشتی بعلت ابتلاء به بیماری نیوکاسل از نوع عصبی در شهرستان سربیشه با هدف پیشگیری از سرایت این بیماری به سایر واحد های طیور معدوم سازی و عملیات پاکسازی در آن صورت پذیرفت.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان سربیشه دکتر هادی کاووسی اظهار داشت: پس از گزارش مسئول فنی واحد مرغداری مبنی بر تلفات نامتعارف و محرز بودن علائم بیماری و پس از تشخیص قطعی وقوع بیماری نیوکاسل فورا و پس از هماهنگی  های لازم مرغداری قرنطینه و عملیات معدوم سازی ، امحاء لاشه ها و پاکسازی صورت پذیرفت.

کاووسی تاکید کرد: با توجه به اینکه بیماری نیوکاسل یک بیماری عفونی ویروسی و شدیدا واگیر در بین پرندگان با تلفات بسیار بالا می باشد، معدوم سازی و پاک سازی کانون آلوده به جهت پیشگیری و کنترل سرایت بیماری به سایر مرغداری‌ها و طیور روستایی در دستور کار این شبکه قرار گرفت.

وی توصیه کرد: بهترین و مطمئن‌ترین راه پیشگیری بیماری نیوکاسل، انجام به موقع واکسیناسیون و رعایت اصول امنیت زیستی و قرنطینه ای بوده و مرغداران ضمن رعایت این مسائل باید در صورت تلفات ناگهانی و غیر متعارف مراتب را به اطلاع مسئول فنی بهداشتی و شبکه دامپزشکی برسانند.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 288944
کلمات کلیدی
dabir مهدی محمدزاده

dabir مهدی محمدزاده

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه