• 1400/04/29 - 07:41
  • تعداد بازدید : 16
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

جلسه هماهنگی در خصوص نظارت بر ذبح بهداشتی دام به مناسبت عید قربان

جلسه هماهنگی ادارات دامپزشکی، جهادکشاورزی، نیروی انتظامی، شهرداری‌ها، مرکز بهداشت، کمیته امداد امام خمینی(ره)، موسسات خیریه به منظور نظارت بر انجام شیوه‌نامه‌های بهداشتی در روز عید قربان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان فردوس: جلسه هماهنگی در خصوص عرضه و ذبح دام در عید سعید قربان با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی کشتار دام به مناسبت عید سعید قربان برگزار شد.

در این جلسه مقرر شد شهرداری‌ها ، اداره دامپزشکی و مراکز بهداشتی ضمن هم افزایی و همکاری مستمر، بر عرضه و ذبح دام در روز عید سعید قربان نظارت جدی داشته باشند.

دکتراسماعیلی گفت: اگر مردم برای قربانی کردن دام در روزعید قربان از مراکزغیرمجاز اقدام به تهیه دام کنند ممکن است هم ذبح کننده دام و هم افرادی که با دام یا خون آن در تماس بوده اند به بیماری های مشترک بین انسان و دام از قبیل تب مالت، تب خونریزی دهنده کریمه کنگو و سیاه زخم مبتلا شوند.
 وی در ادامه از آمادگی کامل تیم‌ها و بازرسان شبکه دامپزشکی برای نظارت و بازرسی بهداشتی بر ذبح دام‌های قربانی در روز عید سعید قربان خبر داد.

رئیس شبکه دامپزشکی فردوس افزود: نظارت و بازرسی بهداشتی از دام های ذبح شده از سوی دامپزشکی در عید سعید قربان موضوعی بسیار حیاتی و ضروری است که در این رابطه از مردم درخواست می شود با نیروهای دامپزشکی همکاری لازم را داشته باشند.

وی همچنین تاکید کرد: از شهروندان درخواست می‌شود به منظور پیشگیری از انتشارو ابتلای به بیماری کرونا، انجام فریضه قربانی را با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و دستورالعمل‌های وزارت بهداشت انجام دهند.

ارائه خدمات رایگان بهداشتی در کشتارگاه‌های دام در روز عید قربان، استقرار بازرسین مرکز بهداشت به منظور رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا، انتقال عرضه دام زنده به محوطه کشتارگاه‌های دام و جلوگیری از عرضه دام در مناطق شهری، توزیع ماسک، اطلاع‌رسانی به شهروندان از طریق فضای مجازی و توزیع بروشور در مراسم روز عرفه، استقرار اکیپ سیار در شهر باغستان از دیگر مصوبات این جلسه بود.

مدیر جهاد کشاورزی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه، ناظرین شرعی کشتارگاه‌ها، بخشداران بخش مرکزی و اسلامیه، نمایندگان شهرداری‌های فردوس و اسلامیه،  نیروی انتظامی، شبکه بهداشت و درمان، ادارات تبلیغات اسلامی، اوقاف، کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) از اعضای حاضر در جلسه بودند.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان ها,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 275746
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید