• 1400/04/29 - 07:48
  • تعداد بازدید : 8
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری جلسه هماهنگی بین بخشی عید قربان در دامپزشکی نهبندان

جلسه هماهنگی بین بخشی ویژه عید سعید قربان با حضور معاون فرماندار و جمعی از دستگاه های اجرایی و ناظرین ذبح شرعی در شبکه دامپزشکی نهبندان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی نهبندان، جلسه هماهنگی بین بخشی ویژه عید سعید قربان با حضور امام جمعه، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، سرپرست شبکه دامپزشکی، رئیس شبکه بهداشت و درمان، سرپرست شهرداری، نمایندگان نیروی انتظامی و جهادکشاورزی و ناظرین ذبح شرعی دهستان بندان و دهک در شبکه دامپزشکی نهبندان برگزار شد.

 محسن آهنی سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان هدف از تشکیل این نشست را هم افزایی دستگاه های ذیربط برای مدیریت اقدامات عید قربان برشمرد و تصریح کرد: اکیپ های دامپزشکی برای بازرسی قبل و بعد کشتار دام های قربانی در این روز و تضمین سلامت گوشت استحصالی در کشتارگاه و قربانگاه های دام آمادگی دارند.

 دکتر ارشادی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ضمن اشاره به اهمیت نظارت بهداشتی دامپزشکی بر دام های قربانی جهت پیشگیری از بیماری های مشترک گفت: طبق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی، ذبح غیر بهداشتی دام در معابر عمومی، تهدید علیه بهداشت عمومی محسوب شده و با متخلفین برابر با قانون و با توجه به هماهنگی صورت گرفته با مقام قضایی برخورد خواهد شد.

رئیسون سرپرست شهرداری نهبندان ادامه داد:خیرین در روز عید قربان طبق روال سال های گذشته از تمام خدمات به صورت کاملا رایگان کشتار دام در شرایط بهداشتی و به دور از هرگونه آلودگی زیست محیطی در این شهرستان بهره مند می‌شوند.

این جلسه با طرح و بررسی نظرات پیشنهادی نمایندگان شبکه بهداشت و درمان و ناظرین ذبح شرعی حاضر در جلسه و تصویب برخی از آن ها به پایان رسید.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان ها
  • کد خبر : 275748
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید