• 1400/02/13 - 10:45
  • تعداد بازدید : 34
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

افزایش خط کشتار کشتارگاه طیور شهرستان قاینات به 6 هزار قطعه در ساعت

در هفته گرامیداشت مقام کارگر به اتفاق جمعی از مدیران شهرستان به منظور عرض خداقوت و بررسی وضعیت کارگری از کشتارگاه طیور شهرستان بازدید داشتند.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی قاینات ، فرماندار شهرستان قاینات در هفته گرامیداشت مقام کارگر به اتفاق جمعی از مدیران  شهرستان به منظور عرض خداقوت و بررسی وضعیت کارگری از کشتارگاه طیور شهرستان بازدید داشتند

مهندس کریمی فرماندار شهرستان قاینات با بیان اینکه چرخ تولید و صنعت به همت بلند کارگران و زحمتکشان این عرصه در حال انجام است از خدمات و حضور پررنگ و تاثیر گذار کارگران تقدیر و تشکر کرد .

کریمی از مجموعه کشتارگاه طیور شهرستان که در برهه ای که بسیاری از استان ها با کمبود مرغ مواجه شده بودند نسبت به تامین مورد نیاز شهرستان و استان همراهی کردند تقدیر کرد.

فرماندار قاینات  با تاکید بر حمایت از ظرفیت های تولیدی شهرستان ، خاطر نشان کرد: تولیدکنندگان با تولید کالای با کیفیت و مردم نیز با مصرف کالاهای تولید داخل و حمایت از آن نقش موثری در ثبات اشتغال و توسعه واحد دارند .

دکتر محمودی در حاشیه این بازدید گفت: با توجه به اهمیت نقش کشتارگاه های طیور در بهداشت عمومی جامعه و استحصال مرغ کشتار سالم بمنظور مصرف شهروندان ، ضمن حضور ثابت سه مسئول بهداشتی در کشتارگاه طیور شهرستان بازدید های مستمر که غالباً بصورت سرزده هستند توسط کارشناسان و بازرسین بهداشتی دامپزشکی شهرستان نیز انجام می گیرد که هدف از این بازدید ها اجرای دستورالعمل ها و رعایت پروتکل های بهداشتی و نیز تاکید بر وظیفه مندی مسئولین فنی بهداشتی می باشد.

محمودی اظهار داشت در حال حاضر ظرفیت اسمی کشتارگاه 2500 قطعه می باشد که با حجم کار موجود همخوانی ندارد که در همین راستا مکاتبات و اخطار های لازم به کشتارگاه داده شده است که ظرفیت کشتار خود را با ظرفیت پروانه مطابقت دهد و خوشبختانه مجموعه مدیریت کشتارگاه برنامه هایی برای افزایش ظرفیت خط کشتار به 6 هزار قطعه دارند که تاکنون بخش اعظمی از قطعات و لوازمی که مورد نیاز بوده تامین شده و تا پایان خرداد ماه ظرفیت کشتار به شش هزار قطعه در ساعت خواهد رسید.

مهندس جوانشیر مدیرعامل کشتارگاه از اشتغال 180 نفر در حال حاضر در مجموعه شرکت خبر داد و گفت: با طرح توسعه کشتارگاه که در دست اقدام می باشد کمک شایانی در توسعه واحد ، ایجاد اشتغال و بهبود چرخه توزیع را خواهیم داشت که مرغ در زمان مناسب و با کیفیت بهتری به دست مصرف کننده خواهد رسید و همچنین عنوان کرد یکی از دغدغه های اصلی کارگران این مجموعه سختی کار و بازنشستگی با 20 سال خدمت می باشد که در بسیاری از کشتارگاه ها این مهم اجرایی می شود که متاسفانه هنوز برای این مجموعه این موضوع لحاظ نشده است.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 273579
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید