• 1401/09/17 - 11:49
  • تعداد بازدید : 101
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه

برگزاری دوره آموزشی آشنائی با بیماری هاری در دام برای بهورزان

دوره آموزشی آشنائی با بیماری هاری در دام ویژه بهورزان شبکه بهداشت و درمان و مسئولین خانه های بهداشت روستائی توسط دامپزشک این شبکه برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان زیرکوه ،  فلکی رئیس دامپزشکی شهرستان با اعلام این خبر افزود: در راستای فعالیت های ترویجی در خصوص بیماری مهلک هاری شبکه دامپزشکی زیرکوه با همکاری شبکه بهداشت و درمان اقدام به برگزاری دوره آموزشی آشنائی با بیماری هاری و حیوان گزیدگی ویژه بهورزان شبکه بهداشت و درمان و مسئولین خانه های بهداشت روستائی در محل سالن کنفرانس شبکه بهداشت شهرستان زیرکوه  نمودند.

دکتر اصغری کارشناس شبکه دامپزشکی که عهده دار تدریس این دوره آموزشی بود گفت :  حیوان گزیدگی را بدلیل اینکه مهمترین عامل انتقال بیماری هاری بوده و یکی از بیماری های بسیار مهم و خطرناک بین انسان و دام می باشد که از طریق گزش حیوانات ناقل به انسان سرایت می کند ، که در صورت عدم اقدامات درمانی به موقع منجر به مرگ انسان مبتلا خواهد شد باید کاملا جدی گرفت .

در این دوره آموزشی بهورزان و مسئولین خانه های بهداشت روستائی با بیماری هاری ،علائم آن در انسان و دام و راه های پیشگیری و درمان آن آشنا شدند .

  • گروه خبری : اخبار شبکه دامپزشکی زیرکوه
  • کد خبر : 295261
کلمات کلیدی
dabir مهدی محمدزاده

dabir مهدی محمدزاده

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه